دیروز مصاحبه آخر ایلان ماسک رو در تد دیدم. صحبت ها ، تفکرات و کارهای ایلان ماسک به نسبت بقیه ی افراد هم دوره ش برام جذاب تر بوده و آن ها را با دقت پیگیری می کنم.

صحبت هاش را با پروژه تونل لس آنجلس شروع کرد، در ادامه راجع به سولار سیتی, ماشین و تراک جدید شرکت تسلا و اینکه بلاخره بعد از سال ها، امسال در SpaceX  راکت هایی که قرار بود سالم به زمین برگردند و دوباره به فضا فرستاده شوند را آزمایش کردند صحبت کردند.

ایلان ماسک برخلاف غالب هم دوره ای هایش کارهایش را در زمینه تکنولوژی ها روز انجام نداد و می توان گفت تمام کارهایش راجع به تکنولوژی ها و نیاز های آیندع تقریبا دور می باشد. (فکر می کنم با توجه به سرعت رشد و پیشرفت تکنولوژی و حجم اتفاقاتی که هر روز می افتند، برنامه ریزی برا ۱۰ سال آینده، برنامه ریزی برای آینده دور محسوب شود.)


در ظاهر تمام کارهای ایلان ماسک این طور هستند که می خواهد برای زندگی سالم تر و بهتر انسان ها کار می کندو دغدغه حفط گونه انسان را دارد، کما اینکه قبلا خودش هم اشاره ای به این مسائل کرده که اگر برخی از این کارها نکنیم گونه انسان منقرض خواهد شد ولی در آخر مصاحبه ش جمله ی جالبی دارد که می گوید:

من دنبال این نیستم که بخواهم نجات دهنده کسی باشم،

فقط تلاش می کنم که به آینده فکر کنم و در آخر ناراحت نباشم. :)