روز نوشته ها

بهانه ای برای نوشتن ...

۲ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

ایلان ماسک

دیروز مصاحبه آخر ایلان ماسک رو در تد دیدم. صحبت ها ، تفکرات و کارهای ایلان ماسک به نسبت بقیه ی افراد هم دوره ش برام جذاب تر بوده و آن ها را با دقت پیگیری می کنم.

صحبت هاش را با پروژه تونل لس آنجلس شروع کرد، در ادامه راجع به سولار سیتی, ماشین و تراک جدید شرکت تسلا و اینکه بلاخره بعد از سال ها، امسال در SpaceX  راکت هایی که قرار بود سالم به زمین برگردند و دوباره به فضا فرستاده شوند را آزمایش کردند صحبت کردند.

ایلان ماسک برخلاف غالب هم دوره ای هایش کارهایش را در زمینه تکنولوژی ها روز انجام نداد و می توان گفت تمام کارهایش راجع به تکنولوژی ها و نیاز های آیندع تقریبا دور می باشد. (فکر می کنم با توجه به سرعت رشد و پیشرفت تکنولوژی و حجم اتفاقاتی که هر روز می افتند، برنامه ریزی برا ۱۰ سال آینده، برنامه ریزی برای آینده دور محسوب شود.)


در ظاهر تمام کارهای ایلان ماسک این طور هستند که می خواهد برای زندگی سالم تر و بهتر انسان ها کار می کندو دغدغه حفط گونه انسان را دارد، کما اینکه قبلا خودش هم اشاره ای به این مسائل کرده که اگر برخی از این کارها نکنیم گونه انسان منقرض خواهد شد ولی در آخر مصاحبه ش جمله ی جالبی دارد که می گوید:

من دنبال این نیستم که بخواهم نجات دهنده کسی باشم،

فقط تلاش می کنم که به آینده فکر کنم و در آخر ناراحت نباشم. :)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
جواد زاهدی

قواعد دشمنی

دشمنی کردن هم قواعد خودش را دارد، نباید طوری دشمنی کنیم که طرف مقابل بر روی اهداف خود و مسیرش مصمم تر شود، مگر با هدف و رفتارش دشمن نیستید ؟ مگر غیر از این است که می خواهید راه دیگری را بروید و این فرد نمی گذارد ؟ 


پس باید طوری دشمنی کرد که اهداف عوض شود، طوری مقابله کرد و در طرفدارانش رخنه کرد که نسبت به راه و مسیر خود دچار شک و تردید بشوند و به فکر جایگزین باشند. دشمنی کردن هم قواعد خودش را دارد و شاید از هواداری سخت تر هم باشد.


پی نوشت: البته مواردی از دشمنی هم هست که نفس "دشمنی کردن" هدف است و بقیه موارد حاشیه زی هستند. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
جواد زاهدی